Сумський міський Центр НТТМ - З історії Центру НТТМ
Четвер, 01.06.2023, 10:18
Приветствую Вас Гість | RSS


           Центр науково-технічної творчості молоді Сумської міської ради

Наша адреса: 40034, м. Суми, вул. Збройних Сил України, 18 Тел. 78-97-37 @-mail: sumy_cnttm@ukr.net

Меню сайта
Свята та події
Календар свят України. Мова ділового спілкування
Форма входа
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

З історії Центру НТТМ

«… життя дитини повноцінне

лише тоді, коли  вона живе

у світі … фантазії,  творчості»

  

   Історія нашого краю засвідчує, що Сумська земля завжди народжувала багато талановитих, неординарних  та духовно багатих особистостей, які зробили вагомий внесок у розвиток громадського й державного життя, світової науки  й культури. Але час не стоїть на місці, і з розвитком нашої країни постійно зростає попит на молоде покоління, що має внутрішню гармонію душі, творчо мислить, соціально адаптоване до життя. Виявлення  творчого потенціалу  дітей та підлітків, підтримка та розвиток їх творчих здібностей, зорієнтування кожної особистості в подальшому професійному визначенні – основна мета діяльності позашкільних установ освіти.
     Сумський міський Центр науково-технічної творчості молоді є позашкільним навчально-виховним закладом і як складова безперервної системи освіти  призначений для надання додаткової освіти - навчання й виховання дітей і учнівської молоді в області наукової та техніко-технологічної творчості в позаурочний час. Наш заклад значною мірою сприяє соціалізації особистості, формуванню її ціннісних і моральних орієнтацій.
   
   Тому робота Центру НТТМ спрямовується на:

  • реалізацію державної політики в галузі освіти;
  • створення оптимальних умов для духовного, творчого, інтелектуального розвитку дітей і підлітків;
  • виявлення, розвиток та підтримку юних талантів і обдарувань, стимулювання творчого самовдосконалення дітей та юнацтва;
  • розвиток науково-технічної та дослідно-експериментальної діяльності вихованців;
  • створення умов для гармонійного розвитку особистості, задоволення потреб дітей та підлітків у позашкільній освіті;
  • організацію оздоровлення, дозвілля та відпочинку гуртківців;
  • формування в дітей та підлітків національної самосвідомості, активної громадської позиції, прагнення до здорового способу життя;
  • задоволення потреб учнівської молоді в професійному самовизначенні відповідно  до їх інтересів і здібностей.

    А починалося все в липні 1992 року, коли після реорганізації Станція юних техніків № 1 (рік утворення - 1972) і Станція юних техніків № 2 (рік утворення - 1976) в місті з'явився новий позашкільний заклад - Центр науково-технічної творчості молоді, який розташовувався за адресою: пр-т Шевченка, 4. Заклад займав невелике напівпідвальне приміщення: лабораторії гуртків були маленькими, але це не заважало педагогам-ентузіастам і їх вихованцям бути активними учасниками змагань, виставок, конкурсів з технічної творчості, займати призові місця і отримувати нагородження. Від закладу працювали 26 філій різного спрямування у школах, дитячих кімнатах за місцем проживання: технічної кібернетики, авіаконструкторських, авіамодельного, ракетомодельного, судномодельного, картингістів, швидкісної радіотелеграфії, кінотехнічні.

     

     

        

У 1996 році заклад отримав нове приміщення по вул. Інтернаціоналістів, 18, де знаходиться і зараз. У 1997 році в педколектив Центру НТТМ влилися співробітники та гуртківці Дитячого будинку культури.

 


       
   
    Першим директором новоствореного закладу (після об’єднання двох  станцій юних техніків)  був Бала Лев Миколайович, який зібрав навколо себе дружній працелюбний колектив, значно розширив мережу гуртків. У той час розпочали свою діяльність  наукове товариство учнів та його наукові секції «Теоретична механіка\Опір матеріалів», «Хімія», «Прикладна фізика», «Математика». У закладі панувала атмосфера творчості  та відданості своїй справі: «…заклад сильний оптимізмом, самовіддачею педколективу. Тут людей тримає не  заробіток (він мізерний). А бажання і в цей складний час дати дітям віру в те, що на світі існує багато цікавих захоплень, які так потрібні і в практичному повсякденні, і для душі» (газета «Сумщина» від 01.081998 р.). Бала Л.М., як спеціаліст-авіаконструктор, завжди підтримував розвиток раціоналізаторських  та винахідницьких здібностей,  починаючи з молодшого шкільного віку. Він користувався авторитетом та повагою в колективі.
 
 


   З 2003 по 2006 рік директор закладу – Цирюк Микола Миколайович – досвідчений управлінець та фахівець, педагог, який сам має багаторічний досвід навчально-виховної роботи. Його стиль керівництва характеризувало  вміння добирати кадри, віднаходити резерви людського чинника, господарські здібності. Заклад отримав новий поштовх до подальшого розвитку, даючи дітям через систему позашкільної роботи все більше шансів знайти себе в цьому непростому світі, визначитися в морі професій, захоплень. У 2006 році  наш колектив разом з Миколою Миколайовичем пройшов атестаційну експертизу рівня освітньої діяльності. Згідно з орієнтовними критеріями оцінки діяльності позашкільних закладів, рішенням експертної комісії встановлено «достатній» рівень.

 

 

 

 

   З 2006 по 2008 рік директором Центру НТТМ працювала Конопленко Ірина Миколаївна, яка вже мала досвід роботи заступника директора з навчально-виховної роботи в позашкіллі. На відповідальній посаді вона проявила себе як людина організована, вимоглива до себе та інших, добре розумілася  на сучасних методиках та технологіях навчально-виховної роботи та вміло впроваджувала кращі досягнення та надбання в практичну діяльність нашого закладу, завжди була готова до інноваційної діяльності й підтримувала це прагнення в педагогічному колективі.
 

    За роки свого існування Центр науково-технічної творчості молоді перетворився на потужний, широкодоступний позашкільний навчальний заклад комплексного типу. З того часу і по сьогоднішній день заклад залишається центром дитячих радощів, міцної дружби, високих мрій і перших творчих досягнень.

         "Всі діти талановиті», - стверджують керівники наших гуртків. Саме тому на заняттях намагаються допомогти гуртківцям виявити свої таланти, дати поштовх розвитку активного творчої уяви, фантазії, аналітико-синтетичного мислення, стимулювати сенсорне і художньо-мовний розвиток, розширити і збагатити кругозір школярів новими знаннями.
    Для вирішення основних питань, які стоять перед освітою XXI століття необхідна узгодженість між загальноосвітньою школою та позашкільними навчальними закладами. Наші колеги-педагоги усвідомлюють, що ми робимо одну справу, а тому співпраця Центру НТТМ з навчальними закладами міста можна вважати тісною і плідною. Починається вона з дитячих дошкільних закладів прилеглого мікрорайону.
     На сьогодняшній день в Центрі науково-технічної творчості молоді відвідують учні 20 шкіл міста. Робота з популяризації технічної творчості серед школярів проводиться постійно. З цією метою заклад використовує цілий арсенал міських заходів - конкурсів, виставок, презентацій, майстер-класів. Методична майданчик з початкового технічного конструювання давно користується незмінною популярністю серед вчителів молодших класів шкіл міста. Міський семінар вчителів трудового навчання також має свої давні традиції.
  
   Окремо хотілося б згадати добрим словом колег-позашкільніків з Центру еколого-натуралістічної творчості учнівської молоді, Палацу дітей та юнацтва, Сумської районної станції юних техніків. Скільки спільних заходів проведено, скільки доброзичливих порад виражено, скільки креативних ідей обговорено! А участь у семінарах методистів позашкільних закладів міста завжди було поштовхом до активного пошуку на ниві педагогічної майстерності.
  
Співпраця з обласним центром позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю - шанс завжди бути в курсі того, чим живе позашкілля області зокрема і країни взагалі. Активно проводиться робота по співпраці з вищими навчальними закладами міста. Як засвідчує досвід, найбільш ефективним засобом навчальної діяльності та виховної роботи, формування наукового мислення є залучення гуртківців середнього і старшого шкільного віку до дослідницької роботи.
  
Хороші стосунки склалися з Сумським Державним педагогічним університетом ім. А.С.Макаренко. Щорічно в закладі проходять педагогічну практику 10-15 студентів 2 курсу. Адміністрація Центру НТТМ сподівається, що співпраця з вищою школою буде продовжуватися і надалі, відкриваючи й освоюючи нові горизонти.
   Як бачимо, додаткову освіту, яке забезпечує позашкілля може супроводжувати дитину з малечку до юнацького віку, сприяючи всебічному розвитку особистості, формуючи до суспільства повноцінного громадянина. А оскільки це є справою державної ваги, громадські організації, державні установи та всі ті, хто не байдужий до майбутнього країни, активно співпрацюють з нашим закладом.

   Центр НТТМ має тісні зв'язки з:
  • Обласним товариством винахідників і раціоналізаторів України;
  • Обласною організацією кіноосвіти національної спілки кінематографістів України;
  • Обласним спілкою фотохудожників України;
  • Обласний Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів;
  • Міським клубом фотохудожників "Імпульс";
  • Групою профілактичної роботи першого міжрайонного відділення ДАІ при УМВС України в Сумській області;
  • Сумським міським ділянкою головного управління МНС України в Сумській області;
  • Обласний науковою бібліотекою ім. Н.К. Крупської;
  • Філією № 14 Сумської міської бібліотеки ім. Т.Г.Шевченка;
  • Сумська спеціальна загальноосвітня школа;
  • Сумським міським лікарсько-фізкультурним диспансером;
  • Сумським лісгоспом;
  • ПП Череда, ПП Карпов, ПП "Радіозапятих";
  • Газети "Ваш шанс", "Данкор", "Суми і сумчани".
    
   Бажання творити закладено в людині генетично. І нехай перші спроби зробити щось своє бувають не зовсім досконалими, проте варто пам'ятати, що їх автори можуть стати видатними вченими, винахідниками, конструкторами, архітекторами. А якщо навіть і не судилося досягти найвищих результатів, то прекрасна школа технічної творчості, яку проходять тисячі дітей в гуртках позашкільних навчальних закладів, багатьом дає путівку в життя.
Точна година
"ГАРЯЧА" ЛІНІЯ
Календарь
«  Червень 2023  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Изречения

Copyright MyCorp © 2023
Конструктор сайтів - uCoz