Сумський міський Центр НТТМ - Музей техніки
Четвер, 01.06.2023, 10:16
Приветствую Вас Гість | RSS


           Центр науково-технічної творчості молоді Сумської міської ради

Наша адреса: 40034, м. Суми, вул. Збройних Сил України, 18 Тел. 78-97-37 @-mail: sumy_cnttm@ukr.net

Меню сайта
Свята та події
Календар свят України. Мова ділового спілкування
Форма входа
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Музей техніки

При Сумському міському Центрі науково-технічної творчості молоді працює нещодавно створений музей техніки.  Ідея виникнення музею існувала багато років та підігрівалась інтересом гуртківців до техніки минулих часів.

 

Головний хранитель  музею -  керівник гуртків  “Екскурсоводи музеїв” та "Радіоелектроніка та приладобудування"

Щеглов Сергій Вікторович

керівник музею - методист Центру НТТМ Сапухіна Олена Василівна.

В наш час занепаду інтересу дітей до технічної творчості з одного боку та  прогресивного розвитку техніки з іншого, життєво необхідною є діяльність такої установи. Музей є концентрованим  виразом духовного пошуку культури минулого і майбутнього, допомагає вирішувати проблеми адаптації дітей до умов нового тисячоліття. Недарма девізом роботи музею став вислів «З минулого народжується майбутнє…».

Мета діяльності музею полягає у залученні молодого покоління до вивчення та збереження історико-культурної та технічної спадщини свого народу, у формуванні освіченої творчої особистості.

Робота музею техніки сприяє:

 • сприяння удосконаленню навчально-виховного процесу закладу;
 • розширення і поглиблення технічної та профорієнтаційної підготовки учнівської молоді, розвиток її творчих інтересів до екскурсійної, науково-дослідницької, пошукової роботи;
 • допомога педагогічному колективу  позашкільних та загальноосвітніх закладів у впровадженні нових нетрадиційних форм роботи;
 • вивчення, охорона і пропаганда пам’яток історії, культури і техніки.
 • виховання почуття патріотизму  та формування духовних цінностей;
 • розвиток емоційної сфери особистості, уяви й фантазії, здатності до творчої діяльності;
 • збереження для вихованців та нащадків оригіналів, першоджерел, музейних предметів, які становлять історичну цінність;
 •  сприяння впровадженню музейного матеріалу в навчальний процес ;
 • перетворення музейних предметів у засіб інформаційного та емоційного сприйняття минулих епох;
 • формування естетичних смаків, потреб, поглядів та  ідеалів, тобто естетичної свідомості особистості.

Музей техніки  має такі експозиційні розділи, де представлені:

 • «Витоки радіоелектроніки»  

 зразки фізичних приборів ХХ століття(свічка Яблочкова, генератори та електродвигуни постійного струму);    

 • «Наша перемога»

техніка часів Великої вітчизняної війни(польові телефони, танкові радіостанції);

 • « Радіофікація»

побутові радіоприймачі різних часів(радіола «Гамма», ВЕФ-радіо «Латвія»);

 • « Звукозапис»

різноманітна звуковідтворююча апаратура (патефони, електропрогравачі та магнітофони);

 • «Аудіовізуальні засоби навчання»

аудіо- та відеотехнічні засоби навчання(градопроектор, фільмоскоп, кінопроектори «Україна» та «Райдуга»);

 • « Телебачення »

побутові телевізори від лампових початку 60-х років ХХ століття до виконаних на інтегральних мікросхемах;

 • «Робототехніка»

робот, створений гуртківцями із іграшкового дитячого автомата, старого комп’ютера та вузлів телевізора;

 • «Автоматика та обчислювальна техніка»

 • «Творчість молоді»

стенд, де представлені матеріали гуртківців, що показують їх вміння застосовувати знання з електротехніки у своїй творчості( матеріали науково-дослідницьких робіт).

Одним з основних напрямків музейної діяльності є культурно-освітня робота. Музей працює з різними категоріями відвідувачів, проводиться робота по обслуговуванню як індивідуальних відвідувачів, так і екскурсійних  груп. Найбільш розповсюдженими формами роботи є: екскурсії, лекції, бесіди, робота гуртківців із фондами музею як колективні, так і   індивідуальні. Розробляються та вдосконалюються  тематичні та оглядові екскурсійні   маршрути.     

 

Музей техніки тільки розпочинає свою діяльність. В перспективі його роль і місце в організації вільного часу учнівської молоді міста досить значні. В планах пошук нових привабливих форм роботи, налагодження ефективної співпраці із мережею навчальних закладів міста, кропітка і плідна праця по відновленню інтересу до технічної творчості, формування  в учнівської молоді розуміння того, що музейні предмети є  не лише  засобом ілюстрування, а й джерелом знань, об'єктом досліджень, що формує, виховує навички творчого пошуку. Адже кожен предмет у музеї виступає як стимулятор творчих умінь, несе в собі духовний зміст, є результатом творчої думки. Цінність музею для організації вільного часу – у його змісті, який задовольняє вікові й індивідуальні потреби й інтереси дітей.

-----

     З метою створення умов для популяризації кращих здобутків національної культурної і духовної спадщини, героїчного минулого і сучасного українського народу, підтримки технічної творчості та в рамках знайомства з музеєм техніки, на базі Сумського міського Центру науково-технічної творчості молоді навесні 2015 року керівником Беспалою Любов Миколаївною та вихованцями фотостудії «Ми» був організований та проведений фото проект «Техніка у фотооб'єктиві».

     Гуртківці вдосконалювали знання і вміння у зйомці натюрморту, розкривали творчий потенціал у відтворенні образу музейного експонату, закріплювали навички обробки фотографій за допомогою програми Adobe Photoshop. Результатом їх роботи має стати фотокнига, яка нагадає всім, що музей – це не зібрання нерухомих експонатів, а жива і цікава історія.

 

ФОТОПРОЕКТ "ТЕХНІКА В ОБ'ЄКТИВІ"

     Сьогодні світ змінюється дуже швидко. А технічна думка у галузях науки випереджує реальність. Сучасні діти з раннього віку прекрасно розбираються у комп’ютерах та смартфонах і вже не знають що таке АОЕМ, комутатор… Тому виникла ідея засобами фотомистецтва розказати історію розвитку техніки «від минулого до майбутнього…». В цьому музею техніки допомогли юні фотохудожники, вихованці зразкового художнього колективу фотостудії «МИ» та керівник Беспала Любов Миколаївна. Декілька років тривала кропітка, але дуже захоплююча та креативна робота над фотопроектом «Техніка в об’єктиві». Її результатом стала поява збірки світлин, зроблених у музеї техніки Сумського міського Центру науково-технічної творчості молоді. Для кожного експонату юні фотографи створили унікальний художній образ.

 

ВІРТУАЛЬНА ЕКСКУРСІЯ

https://cnttm-sumy.at.ua/prezentacija15.pdf

 

НАШІ ПЕРЕМОГИ

25.01.2020 року на базі Сумського обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю відбувся обласний етап Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів музеїв навчальних закладів «Край, в якому я живу». Свою оглядову віртуальну екскурсію «З минулого народжується майбутнє» представив вихованець гуртка «Радіоелектроніка та приладобудування» Твердохліб Олександр та посів І місце у секції «Природничі, технічні, галузеві музеї». Як переможець першого обласного етапу конкурсу він буде представляти область на Всеукраїнському етапі, що відбудеться в березні 2020 року в місті Миколаїв.

                            

ОГЛЯДОВА ЕКСКУРСІЯ МУЗЕЮ ТЕХНІКИ "З МИНУЛОГО НАРОДЖУЄТЬСЯ МАЙБУТНЄ"

https://cnttm-sumy.at.ua/kraj_prezentacija5.pdf

Точна година
"ГАРЯЧА" ЛІНІЯ
Календарь
«  Червень 2023  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Изречения

Copyright MyCorp © 2023
Конструктор сайтів - uCoz