Сумський міський Центр НТТМ - Інструктивно-методичний відділ
П`ятниця, 28.02.2020, 12:53
Приветствую Вас Гість | RSS


      Сумський міський Центр науково-технічної творчості молоді

Наша адреса: 40034, м. Суми, вул. Інтернаціоналістів, 18 Тел. 32-70-41 @-mail: sumy_cnttm@ukr.net

Меню сайта
Свята та події
Календар свят України. Мова ділового спілкування
Форма входа
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Інструктивно-методичний відділ

    Завідувач відділу - Пурдес Зоя Борисівна

   Методист - Бондаренко Оксана В`ячеславівна

   Організація навчально-виховного процесу на високому рівні неможлива без якісної роботи методичної служби у будь-якому навчально-виховному закладі. У зв
язку з тим, що на сучасному етапі розвитку освіти великого значення набувають проблеми впровадження інноваційних технологій навчання і виховання, вдосконалення навчально-виховного процесу, підвищення компетентності педагогів, велика відповідальність покладається на методичну службу закладу, яка ставить перед собою такі завдання:
 • програмно-методичне забезпечення стратегічних напрямів діяльності закладу;
 • інформаційне забезпечення педагогів із проблем позашкільної освіти;
 • виявлення, вивчення й узагальнення перспективного педагогічного досвіду, а згодом і його поширення у закладі;
 • надання адресної методичної допомоги керівникам гуртків;
 • підготовка до атестації педагогічних працівників;
 • координація змісту методичної роботи зі змістом діяльності методичних і науково-методичних установ в регіоні;
 • співпраця зі школами міста, громадськими організаціями та ЗМІ з метою створення позитивного іміджу закладу.

   Слід зазначити, що методичною службою закладу систематично проводиться індивідуальна робота з педагогічними працівниками з метою виявлення та розвитку творчого потенціалу педагогічного колективу та підвищення ефективності навчально-виховного процесу.

  У рамках вивчення єдиної науково-методичної проблеми методична служба координує роботу усього педагогічного колективу з вивчення обраної проблеми, розробляє алгоритм вивчення даної проблеми на найближчі чотири роки, створює і презентує педагогічному колективу  бібліографічний каталог з єдиної науково-методичної проблеми. У Центрі НТТМ постійно працює науково-методична рада, яка координує методичну роботу закладу, функціонує Школа педагогічної майстерності, роботою якої опікується методична служба. 

   Згідно планів роботи методичних об’єднань щорічно проводиться не менше, ніж чотири засідання методичних об’єднань інструктивно-методичного, науково-технічного, початково-технічного, художньо-технічного, спортивно-технічного відділів та відділу раннього творчого розвитку, на яких розглядаються питання, пов’язані із самоосвітньою діяльністю керівників гурткової роботи, обговорюються результати взаємовідвідування занять, питання забезпечення якості навчально-виховного процесу, питання, пов’язані з роботою над єдиною методичною проблемою, що дає змогу суттєво підвищити фаховий рівень педагогічних працівників Центру НТТМ.

    Методичною службою закладу постійно проводиться робота з педагогічними працівниками у вигляді консультацій з питань:

 • складання планів гурткової роботи та координації розкладу занять, а також у наборі дітей та формуванні навчальних груп в Школі розвитку творчих здібностей дитини (Школа РТЗД)
 • складання планів, конспектів занять, ведення журналів обліку гурткової роботи та журналів інструктажу з техніки безпеки;
 • підготовки до проведення відкритих занять та масових заходів;
 • складання навчально-виховних планів гурткової роботи;
 • ведення карток педагогічного зростання;
 • самоосвітньої діяльності керівників гуртків з вивченням єдиної науково-методичної проблеми закладу;
 • підготовки до проведення майстер класів з початкового технічного конструювання для вчителів початкових класів шкіл міста;
 • складання навчально-виховних програм;
 • опрацювання літературних джерел у процесі підготовки до випускних курсових робіт при навчанні на факультеті підвищення кваліфікації СОІППО;
 • надання адресної методичної допомоги керівникам гуртків, що беруть участь у роботі міських семінарів методистів позашкільних закладів.

    Щорічно на базі Сумського міського Центру НТТМ забезпечується методичний супровід освітньо-виховної практики студентів другого курсу Інституту педагогіки і практичної психології СДПУ ім. А.С. Макаренка.

    Традиційно у лютому у Сумському міському Центрі НТТМ проводиться Тиждень педагогічної майстерності педагогів, що атестувалися, в рамках якого відбуваються такі заходи:   

 • презентація методико-дидактичних матеріалів виставки «Перлини нашого досвіду»;
 • експрес опитування гуртківців педагогів, що атестуються «Педагог очима дітей»;
 • засідання Школи ППД «Секрети педагогічної майстерності педагога»;
 • калейдоскоп нестандартних занять.
      З метою підвищення свого фахового рівня та обміну досвідом методичні працівники закладу постійно беруть активну участь у роботі міських семінарів методистів позашкільних закладів. Слід відмітити, що педагоги та методисти Центру НТТМ досить успішно приймають участь у таких фахових конкурсах, як обласний конкурс «Золоте серце», «Джерело творчості», обласний конкурс методичних матеріалів з питань розвитку позашкільної освіти та інші.
     Таким чином, можна говорити про те, що методичні працівники працюють плідно, творчо та наполегливо, що дає можливість успішно виконувати поставлені перед ними задачі.


Перспективна модель організації методичної роботи у Центрі науково-технічної творчості молоді

Точна година
"ГАРЯЧА" ЛІНІЯ
Календарь
«  Лютий 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829
Изречения

Copyright MyCorp © 2020
Конструктор сайтів - uCoz