Сумський міський Центр НТТМ - У світі цікавого
Субота, 18.11.2017, 10:35
Приветствую Вас Гість | RSS


      Сумський міський Центр науково-технічної творчості молоді

Наша адреса: 40034, м. Суми, вул. Інтернаціоналістів, 18 Тел. 32-70-41 @-mail: sumy_cnttm@ukr.net

Меню сайта
Форма входа
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

У світі цікавого

ЗАПОВЕДИ МАРИИ МОНТЕССОРИ ДЛЯ РОДИТЕЛЕЙ

Если Вы будете хотя бы раз в неделю перечитывать этот список, то взаимоотношения с детьми могут выйти на совершенно иного качества уровень:

1. Детей учит то, что их окружает.

2. Если ребенка часто критикуют - он учится осуждать.

3. Если ребенка часто хвалят - он учится оценивать.

4. Если ребенку демонстрируют враждебность - он учится драться.

5. Если с ребенком честны - он учится справедливости.

6. Если ребенка часто высмеивают - он учится быть робким.

7. Если ребенок живет с чувством безопасности - он учится верить.

8. Если ребенка часто позорят - он учится чувствовать себя виноватым.

9. Если ребенка часто одобряют - он учится хорошо к себе относиться.

10. Если к ребенку часто бывают снисходительны - он учится быть терпеливым.

11. Если ребенка часто подбадривают - он приобретает уверенность в себе.

12. Если ребенок живет в атмосфере дружбы и чувствует себя необходимым - он учится находить в этом мире любовь.

13. Не говорите плохо о ребенке - ни при нем, ни без него.

14. Концентрируйтесь на развитии хорошего в ребенке, так что в итоге плохому не будет оставаться места.

15. Будьте активны в подготовке среды. Проявляйте постоянную тщательную заботу о ней. Показывайте место каждого развивающего материала и правильные способы работы с ним.

16. Будьте готовы откликнуться на призыв ребенка, который нуждается в вас. Всегда прислушивайтесь и отвечайте ребенку, который обращается к вам.

17. Уважайте ребенка, который сделал ошибку и сможет сейчас или чуть позже исправить ее, но немедленно строго останавливайте любое некорректное использование материала и любое действие, угрожающее безопасности самого ребенка или других детей.

18. Уважайте ребенка, отдыхающего или наблюдающего за работой других, или размышляющего о том, что он сделал или собирается сделать.

19. Помогайте тем, кто хочет работать, но пока не может выбрать себе занятие по душе.

20. Будьте неустанны, разъясняя ребенку то, чего ранее он понять не мог - помогайте ребенку осваивать не освоенное ранее, преодолевать несовершенство. Делайте это, наполняя окружающий мир заботой, сдержанностью и тишиной, милосердием и любовью. Будьте готовы помочь ребенку, который находится в поиске и быть незаметным для того ребенка, который уже все нашел.

21. В обращении с ребенком всегда придерживайтесь лучших манер - предлагайте ему лучшее, что есть в вас самих.

 

 

Цікаве про книги та бібліотеки

-    Найтовстіша у світі книга – англійський словник, що містить 8600 сторінок.
-    Найбільшою книгою у світі  є видана у 1976 році  у Денвері, штат Колорадо, США, "Суперкнига”, розмір якої становить 274 на 307 сантиметрів, а вага – 252кг 600г, яка налічує 300 сторінок.
-    Однією з найменших книг є томик віршів Т.Г.Шевченка "Кобзар”, який створив мікромайстер Микола   Сядристий.  Книга складається із 12 сторінок, кожна площею 0,6 квадратного       міліметра. Перегортати сторінки можна тільки загостреним кінцем людської волосини. Книга зшита павутинкою, обкладинка зроблена з пелюстки безсмертника. На обкладинці – портрет поета та зображення хати, де він народився.
-    Найбільше видання у світі – це багатотомна збірка "Акти і публікації Британського парламенту 1800-1900 років”. Усі томи збірки важать разом 31 тонну. Для того, щоб їх прочитати, потрібно понад 6 років.
-    Перлиною слов’янської поліграфії вважається  книжка "Байки” І.Крилова, видана в Санкт-Петербурзі  у 1856 році. Книга менша за поштову марку, тому читати її можна лише за допомогою  лупи. Однією з найбільших старовинних книг є гігантський атлас вагою 120кг, який знаходиться в Державній бібліотеці в Німеччині. Виданий він у 1661 році і має розміри 170 на 110см.
-     У давнину існували глиняні книги. У таких книгах писали загостреними паличками. Глину сушили, загартовували у вогні. Такі книги були важкі і незручні у користуванні.
-    У стародавньому Єгипті книги писали на папірусі. Написану на папірусі книжку згортали в сувій (найдовший сувій має понад 40 метрів довжини). До ХІV століття  книги писали на пергаменті (за назвою м. Пергам, де його вперше виготовили). Пергамент виробляли зі шкіри молодих телят, ягнят, кіз.
-    Припускають, що першим почав відливати металеві букви (з них складають слова, зі слів – рядки, з рядків - сторінки) німець Йоганн Гуттенберг, який жив у місті Майнці в середині ХV століття.
-    Перша друкована книга "Львівський апостол” в Україні з’явилася у 1574 році. Її надрукував Іван Федоров, який випередив іноземних майстрів, так як винайшов спосіб друкування тексту двома фарбами одразу.
-    Перша бібліотека виникла майже 8000 років тому. Мешканці Давньої Месопотамії писали на глиняних дощечках за допомогою тонкої палички, яка називалась клин і спосіб письма називався клинопис. Дощечки випалювались, а найцінніші з них вміщувались у спеціальні конверти з глини, щоб не псувалися. Археологи знайшли тисячі таких дощечок, які зберігалися в палацах і були розсортовані в залежності від їх тематики.
-    Найзнаменитіша була бібліотека в Олександрії. Вона виникла приблизно у 300 році до нашої ери. Там зберігалися понад 700000 сувоїв папірусу. Усі сувої були класифіковані за 120 темами і описані в каталогах.
-    З 1400 року Університет в Оксфорді почав збирати бібліотеку. Нині його Бодлейнська бібліотека – найбільша серед університетських бібліотек
-    Перша бібліотека на Русі була створена Ярославом Мудрим при Софійському соборі в XІ столітті.
-    Найменша у світі бібліотека розташована в індійському місті Амрістаре. У ній одна книжка.
-    Найбільша бібліотека в Україні – Національна бібліотека України ім. В.І.Вернадського, заснована в 1714 році.

70 років визволення України від фашистських загарбників

       Перемога радянських військ під Сталінградом різко змінила обстановку на  фронті на користь Радянського Союзу.
      16 грудня 1942 року війська Південно-Західного і Воронезького фронтів розпочали операцію «Малий Сатурн». 18-20 грудня війська Південно-Західного фронту ввійшли в північно-східні райони Ворошиловградської (Луганської) області і поклали початок визволення України.
      14 лютого 1943 року стали вільними обласний центр  і ряд районів області. Наступ продовжувався зимою 1942-1943 рр. військами Брянського, Воронезького та Південно-Західного фронтів. До перших чисел березня радянські війська  звільнили Харків (16.02.1943 р.), вийшли   до Сум і Дніпропетровська, розвиваючи також наступ в напрямі Донецька (Сталіно). Однак, фашисти провели контрнаступ  і наші війська змушені були знову залишити Харків, інші населені пункти і перейти до оборони на рубіжах, з яких  новий наступ розпочався літом 1943 року за планами стратегічної битви на Курській дузі. Підсумком  перемоги  під Курськом, Орлом і Бєлгородом  і наступом Радянських військ було звільнення всієї Лівобережної України. Наприкінці вересня на фронті від Лоєва  до Запоріжжя  радянські війська вийшли  до Дніпра, з ходу форсували його і розпочали бої за розширення 23 захоплених плацдармів.
      З 20 жовтня 1943 року Воронезький, Степовий, Південно-Західний і Південний фронти були перейменовані відповідно в 1-й, 2-й, 3-й  та 4-й Українські фронти.
      6 листопада 1943 року в  результаті  мужніх дій 1-го Українського фронту  була звільнена столиця України - м.Київ. Наприкінці листопада війська 4-го Українського фронту вийшли до Дніпра від Запоріжжя до Херсону. В листопаді - грудні 1943 року на правому березі Дніпра були завойовані стратегічні плацдарми в районах Києва і Дніпропетровська, які забезпечували зимовий наступ 1944 року.
      В результаті проведення зимової військової кампанії 1944 року радянські війська  визволили Правобережну  Україну, Крим і значну частину західних областей України.
      В середині квітня 1944 року 1-й Український фронт тимчасово перейшов до оборони на рубежі західніше Луцька, Тернополя, Чернівців.
     В липні 1944 року розпочалася Львівсько-Сандомирська операція. Наступ 1-го Українського фронту передбачався після розгрому головних сил фашистів в Білорусі. Головним завданням операції було вигнати загарбників з західних областей України і розпочати визволення Польщі. 18 липня 1944 року радянські війська вийшли до  кордону з Польщею. 27 липня 1944 року звільнено Львів.
      Головні сили 1-го Українського фронту визволили більшу частину території України і діяли на Сандомирському напрямку в Польщі, але фашисти ще утримували Карпати. Наступ на  Карпатські перевали   вимагав спеціальної підготовки, знаряддя, озброєння і методів управління військами. Для цієї мети знову був сформований 4-й Український фронт, війська якого діяли в гірсько-лісистій місцевості і повільно просувались вперед.  6 серпня 1944 року звільнили Дрогобич, який на той час був обласним центром. В цей час опір ворога значно зріс, війська втомились і, за проханням командування, 15 серпня 1944 року фронт тимчасово перейшов до оборони.  Але вже 26 серпня це рішення було відмінено в зв’язку з  сприятливими обставинами, створеними 2-им Українським фронтом, який діяв з другого  боку Карпат  в Румунії.  Рішучий наступ  у Карпатах дозволив остаточно звільнити до 28 жовтня 1944 року Україну від фашистських загарбників.

НЕБЕСНА СОТНЯ…
ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ! ВМИРАЮТЬ ВОРОГИ!

…і мовчки сотня непокорених героїв
відходила у чисті небеса,
і погляди знесилених мільйонів
дивились вслід братам, батькам, синам;

у темне небо по руках в відкритих трунах
до світу кращого крізь сльози матерів,
не буде прощення убивцям й нам не буде,
коли непомщеними лишаться всі ті, хто так любив,
хто не дістався правди, оступившись на півкроці,
хто згас за нас, недотягнувши до весни,
тримає курс у небеса славетна сотня,
землі своєї упокоєні сини.

Горять серця, палають вільні душі,
зійшла зоря, гряде нове життя,
герої не вмирають, кличуть нас на барикади,
і хай прийме тіла їх мерзла ще земля,
витає дух нескореної волі,
гримлять щити, молитви і пісні,
рядами рівними між нас ідуть герої,
усі, хто голову поклав в ці темні дні.

 

 

Точна година
"ГАРЯЧА" ЛІНІЯ
Календарь
«  Листопад 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Изречения

Copyright MyCorp © 2017
Конструктор сайтів - uCoz